Archyvas *


Kviečiame dalyvauti kino projekte
Categories: Naujienos
      Date: Kov  4, 2009
     Title: Kviečiame dalyvauti kino projekte

„Gimtojo krašto istorijos ir etnokultūrinių tradicijų gaivinimas kino meno priemonėmis"
(„Mitologinis lietuvių pasaulis")Kviečiame dalyvauti projekte „Gimtojo krašto istorijos ir etnokultūrinių tradicijų gaivinimas kino meno priemonėmis"(„Mitologinis lietuvių pasaulis")

Kitąmet minėsime Lietuvos vardo tūkstantmetį. Tinkamas laikas, praskleidus amžių skraistę, pažvelgti į sunkiai įžvelgiamus praeities klodus. Tačiau tai svarbu tam, kad geriau suprastume dabartį ir save. Kas ten, už praeities šydo? Atsakyti gali ne tik materialūs istorijos šaltiniai, bet ir atminties versmė, tebesruvenanti legendose, sakmėse, padavimuose, tautodailės spalvų deriniuose bei raštuose, senovinėse giesmėse, melodijose, archetipiniuose ženkluose, simboliuose, tradicijose, senojo baltų tikėjimo, persmelkusio ir šiuolaikinio lietuvio pasaulėjautą, atšvaituose.

Pasaulis keičiasi, gal net per greitai. Ne visa, kas gimsta yra vertinga, ne visa, ko netenkame, jau nebereikšminga. Ne visa, kas reikšminga ir svarbu, pajėgia apginti save. Geresnis ne visada stipresnis. Jam reikia globos. Ta globa - mūsų atmintis. Puoselėkime ją. Sutinkant šalies vardo tūkstantmetį, pamėginkime savo vaizduotėje atkurti tuometinio mūsų gimtojo krašto, jo žmonių, gamtinės aplinkos ir mitologinio pasaulio, kuris juos supo nuo gimimo iki mirties, kurį jie laikė neatskiriama savo gyvenimo dalimi, vaizdinį.

Projekto tikslas: sukurti keletą nedidelės apimties kino filmų, kuriuos jungia bendra tema: su meile perteikta mūsų krašto praeitis. Tikroviška arba įsivaizduojama. Šie filmai nebūtinai turi būti siužetiniai. Tai gali būti ir gyvieji istorijos paveikslai, sakmių ekranizacija, mitologinių būtybių pristatymas.

Projekto dalyviai: vaikai, jaunimas bei visi, kuriems įdomi ir brangi savo krašto praeitis, kurie mėgsta meną ir nori kurti. Projekte jau dalyvauja kelios neprofesionalios kūrybinės grupės, tačiau jų gali būti sukurta ir daugiau. Projektą vykdo: Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinis padalinys.

Projektą parėmė: Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija bei šalies švietimo ministerija. Kviečiame įsijungti į projektą.

Jūs galite: siūlyti savo idėjas, siužetus, padėti kurti scenarijus kino filmams, vaidinti, filmuoti, išmėginti save režisieriaus, dailininko, garso režisieriaus ir kituose vaidmenyse. Ypatingai laukiame turinčių vaizdo kameras, gebančių montuoti vaizdo medžiagą, turinčių patyrimą ir, svarbiausia, noro!

Projekto vadovas R. Povilaitis
Kreiptis: tel. 8 688 43356
El. paštas povilaitis46@yahoo.com

 


*Naujienos
*Lietuvių religija
*Aktualijos
*Krivio balsas
*Kūryba
*Literatūra
*Statom šventnamį
*Baltai
*Deivės ir Dievai
*Apeigos
*Jungtuvės
*Palaiminimas (krikštynos)
*Laidotuvės
*Mergvakaris
*Šventės
*Kūlgrinda
*Dainos ir giesmės
*Užgavėnių dainos
*Giesmės Mildai
*Perkūno Giesmės
*Saulės giesmės
*Žiūrų dainos
*Vėlinių giesmės
*Prūsų giesmės
*Kontaktai
*Forumas